קידום אתרים מקומי לעומת קידום אתרים גלובלי: מה ההבדל?

משרד פרסום דיגיטלי שמייצר לידים לעסק שהופכים ללקוחות
מחפשים משרד פרסום דיגיטלי מומלץ?

רוצים לעבוד עם חברת פרסום אמינה שתכווין אתכם לייצר הכנסה אמיתית?

אופטימיזציה למנועי חיפוש (SEO) היא חלק חשוב בכל אסטרטגיית שיווק דיגיטלית. שניים מהסוגים הנפוצים ביותר של קידום אתרים הם קידום אתרים גלובלי ו-SEO מקומי. פוסט זה בבלוג ידון בהבדלים בין קידום אתרים גלובלי למקומי, מבחינת היעדים, היישום והתוצאות שלהם.

מטרות קידום אתרים גלובלי

קידום אתרים גלובלי מתמקד באופטימיזציה של אתר אינטרנט כך שניתן יהיה למצוא אותו על ידי מנועי חיפוש בכל מדינה. המטרה העיקרית של קידום אתרים גלובלי היא להגביר את הנראות של האתר בקנה מידה עולמי, ולאפשר לו להגיע ליותר לקוחות פוטנציאליים במדינות שונות. כדי להשיג זאת, אסטרטגיות קידום אתרים גלובליות מתמקדות באופטימיזציה של התוכן והמבנה של האתר כדי לפנות לאלגוריתמים של מנועי החיפוש, כמו גם בקידום האתר באמצעות בניית קישורים וטקטיקות אחרות. קידום אתרים עולמי כולל גם אופטימיזציה של האתר לשפות ולמקומות שונים, כדי להבטיח שהוא נגיש למשתמשים במדינות שונות. קידום אתרים גלובלי מועיל במיוחד לחברות שעושות עסקים ביותר ממדינה אחת, מכיוון שהוא מאפשר להן להגיע לקהל רחב יותר ולמקד ללקוחות פוטנציאליים רבים יותר. בנוסף, ניתן להשתמש ב-SEO גלובלי כדי להגדיל את דירוג האתר בדפי תוצאות מנועי חיפוש בינלאומיים. על ידי מיקוד למילות מפתח ספציפיות למדינות שונות, עסקים יכולים לשפר את דירוג דפי תוצאות מנועי החיפוש שלהם ולהגיע ללקוחות פוטנציאליים באותן מדינות. המטרות של קידום אתרים גלובלי הן להגביר את הנראות של האתר ברמה הגלובלית, להגיע ליותר לקוחות פוטנציאליים במדינות שונות ולשפר את דירוג האתר בדפי תוצאות מנועי החיפוש הבינלאומיים. על ידי אופטימיזציה של האתר לשפות ולמקומות שונים, עסקים יכולים להבטיח שהאתר שלהם יהיה נגיש למשתמשים במדינות שונות, ועל ידי מיקוד למילות מפתח ספציפיות למדינות שונות, עסקים יכולים לשפר את דירוג דפי תוצאות מנועי החיפוש שלהם.

תמונה של גלובוס, המייצגת היקף גלובלי
גלובוס, המייצגת היקף גלובלי

מטרות של קידום אתרים מקומי

קידום אתרים מקומי הוא צורה מיוחדת של קידום אתרים המתמקדת באופטימיזציה של אתר האינטרנט של העסק כך שיהיה גלוי ללקוחות מקומיים באזור. המטרות של קידום אתרים מקומי הן למקד ללקוחות מקומיים ולהגביר את הנראות בחיפושים מקומיים. זה כולל אופטימיזציה של תוכן ומטא נתונים שיימצאו בתוצאות חיפוש מקומיות, כגון Google לעסק שלי, מפות וספריות. קידום אתרים מקומי כולל גם אופטימיזציה למילות מפתח וביטויים מקומיים, כמו גם אופטימיזציה לביקורות ודירוגים מקומיים. בנוסף, SEO מקומי כולל הגדרה ותחזוקה של רישומים מקומיים, כמו גם ניהול פרופילים מקומיים באתרי מדיה חברתית. קידום אתרים מקומי כרוך בגישה ממוקדת יותר מקידום אתרים גלובלי, מכיוון שהוא מתמקד במשיכת לקוחות מקומיים. חשוב להקפיד על אופטימיזציה של התוכן למילות מפתח וביטויים מקומיים, שכן הדבר יסייע לעסק להימצא ביתר קלות על ידי לקוחות מקומיים. בנוסף, חשוב לוודא שרישומים מקומיים, ביקורות ופרופילי מדיה חברתית מוגדרים ומתוחזקים בצורה נכונה, שכן זה יעזור להגביר את הנראות והאמינות בחיפושים מקומיים. על ידי נקיטת הצעדים הדרושים לאופטימיזציה לקידום אתרים מקומי, עסקים יכולים להגביר מאוד את הנראות שלהם ללקוחות מקומיים, כמו גם לבנות אמון ואמינות בקהילה המקומית.

יישום קידום אתרים גלובלי

קידום אתרים גלובלי כרוך באופטימיזציה של אתר אינטרנט על מנת להגביר את הנראות שלו בקנה מידה עולמי. המשמעות היא אופטימיזציה של האתר לדפי תוצאות מנועי חיפוש גלובליים (SERPs) ומיקוד למילות מפתח שרלוונטיות לקהל גלובלי. בעת יישום קידום אתרים גלובלי, חשוב לחקור מילות מפתח הרלוונטיות לקהל היעד במדינות שונות, וכן להבין את הניואנסים התרבותיים הקשורים למילות מפתח אלו. קידום אתרים גלובלי כרוך גם באופטימיזציה של האתר למספר שפות, אם ישים. כמו כן, חשוב לוודא שהאתר מתוכנן להיות ידידותי למכשירים ניידים, שכן החיפוש במובייל הופך פופולרי יותר ויותר במדינות רבות. בנוסף לאופטימיזציה של האתר, קידום אתרים גלובלי כולל גם אופטימיזציה של תוכן מחוץ לאתר כגון פוסטים בבלוג, הודעות לעיתונות ופוסטים ברשתות חברתיות. יש לבצע אופטימיזציה של חלקי התוכן מחוץ לאתר באמצעות מילות מפתח רלוונטיות לקהל היעד, ויש להפיץ אותם למגוון רחב של אתרים ופלטפורמות מדיה חברתית. חשוב גם לבנות קשרים עם בלוגרים ומשפיענים משפיעים על מנת להגביר את הנראות של האתר. בסך הכל, קידום אתרים גלובלי הוא חלק חשוב מכל אסטרטגיית שיווק דיגיטלית. חשוב לחקור מילות מפתח, לבצע אופטימיזציה של האתר למספר שפות ולבצע אופטימיזציה של תוכן מחוץ לאתר על מנת להגביר את הנראות של האתר בקנה מידה עולמי. זה יעזור להגדיל את התנועה לאתר, לשפר את המודעות למותג, ובסופו של דבר להוביל להגדלת המכירות.

תמונה של מפה של אזור מקומי, המייצגת היקף מקומי
מפה של אזור מקומי, המייצגת היקף מקומי

יישום קידום אתרים מקומי

קידום אתרים מקומי הוא תהליך אופטימיזציה של אתר או עסק לחיפושים מקומיים. סוג זה של SEO מתמקד באופטימיזציה למונחי חיפוש מקומיים ושיפור הנראות בדפי תוצאות של מנועי חיפוש מקומיים (SERP). זה כרוך במיקוד למילות מפתח מקומיות, אופטימיזציה של תוכן האתר, אופטימיזציה של רשימות ספריות מקומיות, בניית ביקורות מקומיות ושיפור בניית קישורים מקומית. קידום אתרים מקומי חשוב לעסקים המשרתים לקוחות באזור גיאוגרפי ספציפי. כדי ליישם קידום אתרים מקומי, עסקים צריכים תחילה לבצע מחקר מילות מפתח כדי לזהות מילות מפתח מקומיות הרלוונטיות לעסק שלהם. לאחר מכן עסקים יכולים ליצור תוכן סביב מילות המפתח הללו ולבצע אופטימיזציה של דפי אתר לחיפושים מקומיים. חשוב גם ליצור ולבצע אופטימיזציה של רשימות ספריות מקומיות ולבנות ביקורות מקומיות. לבסוף, עסקים צריכים להתמקד בבניית קישורים מקומיים על ידי שליחת האתר שלהם למדריכים מקומיים והשתתפות באירועים מקומיים. על ידי הטמעת קידום אתרים מקומי, עסקים יכולים להגדיל את הנראות שלהם בחיפושים מקומיים ולהגיע לקהל גדול יותר באזור היעד הגיאוגרפי שלהם. קידום אתרים מקומי גם עוזר לעסקים לבלוט על פני המתחרים שלהם ולהגדיל את הנוכחות המקוונת שלהם. בסופו של דבר, קידום אתרים מקומי יכול לעזור לעסקים לייצר יותר לידים, לבנות מודעות למותג ולהניע יותר מכירות.

תוצאות של קידום אתרים גלובלי לעומת מקומי

התוצאות של קידום אתרים עולמי וקידום אתרים מקומי יכולות להשתנות באופן משמעותי בשל היעדים השונים וטכניקות היישום שלהם. קידום אתרים גלובלי מתמקד באופטימיזציה של אתר אינטרנט לדירוג טוב בתוצאות החיפוש ברמה הגלובלית. המשמעות היא שאתרים צריכים להיות מותאם למיקוד מילות מפתח שיש להן קהל בינלאומי. כתוצאה מכך, קידום אתרים גלובלי יכול לגרום לרוב לדירוג גבוה יותר במנועי חיפוש גלובליים, כגון גוגל. עם זאת, סוג זה של קידום אתרים יכול לקחת יותר זמן להציג תוצאות מאשר קידום אתרים מקומי, מכיוון שהוא דורש גישה מקיפה יותר לאופטימיזציה. מצד שני, קידום אתרים מקומי מתמקד באופטימיזציה של אתר אינטרנט לדירוג טוב בדפי תוצאות של מנועי חיפוש מקומיים (SERP). המשמעות היא שאתרים צריכים להיות מותאם למיקוד מילות מפתח ספציפיות לאזור מקומי. כתוצאה מכך, קידום אתרים מקומי בדרך כלל מייצר תוצאות מיידיות יותר מאשר קידום אתרים גלובלי. בנוסף, קידום אתרים מקומי יכול לעתים קרובות לגרום לדירוג גבוה יותר במנועי חיפוש מקומיים, כמו גם בספריות מקומיות, כגון Yelp או דפי זהב. בסך הכל, התוצאות של קידום אתרים גלובלי ומקומי עשויות להשתנות מאוד בהתאם ליעדים, היישום והיעדים של כל אתר בנפרד. עם זאת, שני סוגי קידום אתרים יכולים להביא לשיפור בדירוג במנועי החיפוש ולנראות מוגברת של האתר. ככזה, חשוב לקחת בחשבון גם קידום אתרים גלובלי וגם מקומי בעת פיתוח אסטרטגיית שיווק דיגיטלית מקיפה.

קידום אתרים מקומי לעומת קידום אתרים גלובלי: מה ההבדל?:

סוג קידום אתרים מטרות יישום תוצאות
SEO מקומי בצע אופטימיזציה של אתר עבור מיקום או אזור ספציפיים התמקד במילות מפתח מקומיות, בתוכן מקומי ובציטוטים מקומיים נראות מוגברת בתוצאות מנוע החיפוש המקומי
קידום אתרים גלובלי בצע אופטימיזציה של אתר עבור קהל גלובלי התמקד במילות מפתח גלובליות, בתוכן ובציטוטים נראות מוגברת בתוצאות מנועי החיפוש העולמיים
SEO מקומי ₪10,000 – ₪20,000 1-3 חודשים נראות מוגברת בתוצאות מנוע החיפוש המקומי
קידום אתרים גלובלי ₪20,000 – ₪50,000 3-6 חודשים נראות מוגברת בתוצאות מנועי החיפוש העולמיים

לסיכום, ההבדל העיקרי בין קידום אתרים גלובלי למקומי הוא היקף המטרות שלהם. לכל סוג של קידום אתרים יש קבוצה ייחודית משלו של יעדים, טכניקות יישום ותוצאות, ויש לנצל את שניהם על מנת למקסם את האפקטיביות של אסטרטגיית שיווק דיגיטלית.

שאלות נפוצות
אנחנו בצדק מדיה מתמחים בשיווק ויחסי ציבור בדיגיטל. בנוסף, כחלק מהפעילות שלנו אנחנו נותנים שירותי ייעוץ ומיתוג לארגונים מגוונים. צוות המשרד שלנו מורכב ממומחים מנוסים ומובילים בתחום, המספקים שירותי ייעוץ מקצועיים ויעילים לכל לקוח. אנו מייצגים את הלקוח ומתאימים את הפתרונות שלנו לצרכיו המיוחדים והאישיים של כל ארגון. בצדק מדיה אנו מתמחים בפיתוח אסטרטגיות מתקדמות של מיתוג ופרסום וביישום של פתרונות יצירתיים וחדשניים לקידום המותג ופיתוח העסקי של הלקוחות שלנו. אנו מאמינים בערך השירות המקצועי וביכולתנו לספק ללקוחותינו שירותים מצוינים וברמה הגבוהה ביותר. אנו מחפשים לפעול בצורה שותפותית עם לקוחותינו כדי להבין את צרכיהם ולספק להם את הפתרונות המתאימים ביותר לכל מקרה. אנו מזמינים את הלקוחות לצפות בעמוד שלנו ולפנות אלינו עם כל שאלה או דרישה שיש להם.
פונים אלינו לפגישת ייעוץ פיזית במשרדנו או בזום ומתחילים תהליך קידום מקצועי
קודם כל חשוב לבצע תיאום ציפיות מלא ולבדוק שחברת הפרסום עם ניסיון בסוג העסק שלכם.
אין צורך או חובה להיפגש פיזית, אפשר להפגש גם בזום או בגוגל מיט, אך כמובן שתמיד כיף יותר להפגש ולהכיר פנים מול פנים! וגם… יש לנו אחלה קפה!
 
תוכן עניינים
שיתוף המאמר
Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
יעקב צדק
יעקב צדק

יעקב צדק - מייסד קבוצת צדק מדיה,
חברת פרסום המעניקה שירותי פרסום ויחסי ציבור לעסקים, ארגונים וחברות.
צדק אקדמי , מכללת קורסים אונליין ביזמות שיווק וטכנולוגיה לקהל הפרטי, ארגונים וחברות נובילות.

לחצו על הכפתור ומלאו את טופס ההתאמה
קצת תוצאות של לקוחותינו

התוכן באתר נוצר על ידי מערכת LAZYSEO AI המערכת הראשונה בעולם ליצרת תוכן AI בעברית

סרטונים אחרונים מהפודקאסט
מאמרים אחרונים בנושאי שיווק
עקבו אחרינו
רוצים לעבוד עם חברת פרסום אמינה
שתכוון אתכם לייצר הכנסה אמיתית?

הגיע הזמן לייצר לקוחות לעסק

עם פרסום מהחלל החיצון !

זה הכל עניין של דרך...
איך עובד התהליך אצלנו?
הובלנו מהלכים גם
בתקשורת
ישראל היום

"לקראת הולנטיין הקרב ובא, פייסבוק פרסמו מחקר חדש ובו הם בדקו איך מגיבים אנשים ששינו את הסטטוס שלהם ממערכת יחסים לרווק/ה…"

להמשך קריאה..

וואלה

" רבים הבחינו בפעילות של אלמוני בשם מנשה בטיטו בגוגל וברשתות. הגיע הזמן לשים סוף לתעלומה – מנשה בטיטו הוא אדם שלא קיים, שם רנדומלי שנבחר על ידי חברת BUYPOST כדי לבחון מי ממקדמי האתרים ומנהלי מותג ברשת יכבוש את המקום הראשון בביטוי חדש בגוגל תוך 30 ימים בלבד…"

להמשך קריאה..

לוגו מאקו

לפני יומיים הותיר אחריו חייל צעיר מכתב ובו הסביר מדוע שם קץ לחייו, הסיבה, כך כתב היא בעקבות חובות כלכליים. מכתב ההתאבדות שלו מעלה כעת סימני שאלה רבים, בכל הנוגע ליכולת של צה"ל לעזור כלכלית לחיילים. בריאיון ל"חי בלילה" שיתף קרוב המשפחה של המנוח בתחושות הקשות: "כשאין לך שום דבר אתה מרגיש לבד"

להמשך קריאה..

...Walk the talk
עזבו דיבורי סרק... זה מה שמספרים על הליווי שלנו
יש לכם על מי לסמוך....
שותפי פייסבוק
Meta Business Partner
שותפי גוגל
google partner