"How Google's EAT Update Affects SEO and Adapting Your Strategy" – a guide on optimizing your WordPress site for improved search rankings post EAT update.

משרד פרסום דיגיטלי שמייצר לידים לעסק שהופכים ללקוחות
מחפשים משרד פרסום דיגיטלי מומלץ?

רוצים לעבוד עם חברת פרסום אמינה שתכווין אתכם לייצר הכנסה אמיתית?

מאמר זה בוחן את ההשפעה של עדכון EAT של גוגל על קידום אתרים וכיצד להתאים את אתר הוורדפרס שלך לשיפור דירוג החיפוש לאחר העדכון. הוא מתעמק בעקרונות המפתח של מומחיות, סמכות ואמינות ומספק טיפים ואסטרטגיות מעשיים למיטוב התוכן, העיצוב וחוויית המשתמש הכוללת של האתר שלך.

מבוא: הבנת עדכון EAT

באוגוסט 2018, גוגל ביצעה עדכון אלגוריתם משמעותי המכונה עדכון EAT (מומחיות, סמכות ואמינות). עדכון זה נועד לשפר את איכות תוצאות החיפוש על ידי מתן עדיפות לתוכן שהפגין רמות גבוהות של מומחיות, סמכות ואמינות. לעדכון EAT הייתה השפעה משמעותית על אופטימיזציה למנועי חיפוש, ובעלי אתרים צריכים להתאים את האסטרטגיות שלהם כדי להבטיח שהאתרים שלהם יישארו גלויים בתוצאות החיפוש. הבנת עדכון EAT חיונית עבור כל מי שרוצה לשפר את דירוג האתר שלו במנועי החיפוש.

בעבר, קידום אתרים היה בסך הכל מילוי תוכן במילות מפתח ובניית כמה שיותר קישורים נכנסים. עם זאת, עדכון EAT שינה גישה זו, וכעת, גוגל שמה יותר דגש על איכות התוכן וסמכותו של כותב האתר. משמעות הדבר היא שאתרים עם תוכן באיכות ירודה, חוסר סמכות או מקורות לא אמינים, ככל הנראה יראו ירידה בדירוג מנועי החיפוש שלהם.

עדכון EAT חל על כל סוגי האתרים, מאתרי חדשות ועד בלוגים עסקיים, ואפילו אתרים אישיים. לכן, בעלי אתרים צריכים להבטיח שהאתרים שלהם עומדים בתקני EAT כדי למנוע איבוד נראות בדפי תוצאות של מנועי החיפוש. עדכון זה חשוב במיוחד עבור אתרי אינטרנט המספקים ייעוץ רפואי או פיננסי, מכיוון שגוגל נותנת כעת עדיפות לתוכן ממקורות מוסמכים.

עדכון EAT הדגיש גם את החשיבות של חווית משתמש בקידום אתרים. אתרים ידידותיים למשתמש, קלים לניווט ומספקים תוכן באיכות גבוהה נוטים יותר לדרג גבוה יותר בתוצאות החיפוש. לכן, בעלי אתרים צריכים להתמקד ביצירת חוויה ידידותית למשתמש ובמתן תוכן בעל ערך לקהל שלהם.

איור של הלוגו של גוגל עם כובע שף, המסמל את עדכון EAT
איור של הלוגו של גוגל עם כובע שף, המסמל את עדכון EAT

"מומחיות, סמכות ואמינות: מה זה אומר?"

מומחיות, סמכות ואמינות הם שלושת הגורמים המרכזיים ש-Google לוקחת בחשבון בעת הערכת ציון EAT של אתר. מומחיות מתייחסת לרמת הידע וההבנה של התוכן המוצג באתר. חיוני שיהיה תוכן נחקר היטב, מדויק ומספק מידע מעמיק על הנושא. אתר עם רמות מומחיות גבוהות נוטה יותר לדירוג גבוה יותר בתוצאות החיפוש של גוגל.

רשות מתייחסת למוניטין של האתר בתוך הנישה או הענף שלו. לאתרים הנחשבים סמכותיים יש מוניטין חזק ומכובדים על ידי עמיתיהם וקוראיהם. הסמכות נמדדת לרוב על פי מספר הקישורים הנכנסים האיכותיים שיש לאתר, כמו גם מעורבות ואזכורים ברשתות החברתיות בפרסומים מוסמכים.

אמינות מתייחסת לאמינות האתר ולאמינותו. חיוני לספק מידע מדויק וחסר פניות, וכן לוודא שהאתר מאובטח ונקי מכל פעילות זדונית. על המשתמשים להרגיש בטוחים שהמידע המוצג באתר אמין וניתן לסמוך עליו.

כיצד עדכון EAT משפיע על SEO

לעדכון EAT הייתה השפעה משמעותית על SEO, במיוחד עבור אתרים בקטגוריות YMYL (הכסף שלך או החיים שלך). גוגל התמקדה יותר ויותר במתן מידע מדויק ואמין למשתמשים, במיוחד בכל הנוגע לעניינים בריאותיים, כספיים ומשפטיים. כתוצאה מכך, אתרים שלא מצליחים להפגין מומחיות, סמכות ואמינות עלולים למצוא את עצמם יורדים בדירוג של מנועי החיפוש.

אחת ההשפעות המשמעותיות ביותר של עדכון EAT היא שהוא מקשה על אתרים קטנים וחדשים להתחרות באתרים מבוססים יותר. אתרים שקיימים כבר הרבה זמן וביססו את עצמם כמקורות סמכותיים בתוך הנישה שלהם נוטים יותר לדרג גבוה יותר בתוצאות החיפוש. הסיבה לכך היא שיש להם יותר זמן לבנות את פרופיל ה-backlink שלהם ולבסס את עצמם כמקורות מידע מהימנים.

השפעה נוספת של עדכון EAT היא שהוא הגדיל את חשיבות חווית המשתמש. אתרים קשים לניווט או בעלי עיצוב גרוע נוטים פחות להיחשב מהימנים על ידי המשתמשים ולכן עלולים להתקשה לדרג היטב בתוצאות החיפוש. באופן דומה, אתרים בעלי שיעור יציאה גבוה מדף הכניסה או זמן שהייה נמוך עשויים להיחשב כמספקים חווית משתמש גרועה ועשויים להיענש בדירוג החיפוש.

לבסוף, עדכון EAT הדגיש את החשיבות של איכות התוכן. אתרים המספקים מידע לא מדויק או מטעה צפויים להיענש בדירוג החיפוש, בעוד שאתרים שמספקים תוכן איכותי ומנוסח נוטים יותר לדרג טוב. כתוצאה מכך, בעלי אתרים צריכים להתמקד ביצירת תוכן מדויק, אינפורמטיבי ומספק ערך אמיתי לקוראיהם.

גרף הממחיש את המתאם בין גורמי EAT ו-SEO
גרף הממחיש את המתאם בין גורמי EAT ו-SEO

האם אתר הוורדפרס שלך מוכן לאכילה?

הצעד הראשון לאופטימיזציה של אתר הוורדפרס שלך לעדכון EAT הוא לקבוע אם האתר שלך מוכן ל-EAT או לא. זה כרוך בבחינה מקרוב של תוכן האתר שלך, פרופיל קישורים נכנסים וחווית משתמש. אחת הדרכים הקלות ביותר לקבוע אם האתר שלך מוכן ל-EAT היא לבצע ביקורת EAT. זה יעזור לך לזהות תחומים שבהם האתר שלך עלול להיות חסר מבחינת מומחיות, סמכות ואמינות.

בעת ביצוע ביקורת EAT, ישנם מספר גורמים מרכזיים שיש לקחת בחשבון. אלה כוללים את האיכות והרלוונטיות של תוכן האתר שלך, את המספר והאיכות של קישורים נכנסים המפנים לאתר שלך, ואת חווית המשתמש הכוללת של האתר שלך. ייתכן שתרצה לשקול גם גורמים כמו אבטחת האתר שלך, היענות לנייד ומהירות טעינת הדפים, מכיוון שכל אלה יכולים להשפיע על ציון ה-EAT של האתר שלך.

אחד הגורמים החשובים ביותר שיש לקחת בחשבון בעת הערכת מוכנות ה-EAT של האתר שלך הוא האיכות והרלוונטיות של התוכן שלך. תוכן האתר שלך צריך להיות נחקר היטב, מדויק ועדכני. זה גם צריך להיות כתוב בצורה קלה להבנה ומספקת ערך אמיתי לקוראים שלך. בנוסף, התוכן שלך צריך להיכתב על ידי מומחים בתחומך, או לכל הפחות, להיבדק ביסודיות על ידי מומחים לפני פרסום.

גורם חשוב נוסף שיש לקחת בחשבון הוא פרופיל קישורים נכנסים לאתר שלך. לאיכות האתרים המקשרים לאתר שלך יכולה להיות השפעה משמעותית על ציון ה-EAT שלך. באופן אידיאלי, אתה רוצה לקבל קישורים נכנסים באיכות גבוהה מאתרים סמכותיים בתוך הנישה שלך. כדאי גם להימנע מקישורי ספאמי או קישורים נכנסים באיכות ירודה, שכן אלה יכולים למעשה לפגוע בציון ה-EAT של האתר שלך.

לבסוף, עליך לשקול את חווית המשתמש הכוללת של האתר שלך. זה כולל גורמים כמו ניווט באתר, מהירות טעינת עמודים ותגובתיות לנייד. האתר שלך צריך להיות קל לניווט ולשימוש, ועליו לספק חוויה חלקה למשתמשים בכל המכשירים.

אופטימיזציה של תוכן האתר שלך עבור מומחיות

אחד הגורמים החשובים ביותר שיש לקחת בחשבון בעת אופטימיזציה של אתר הוורדפרס שלך לעדכון EAT הוא המומחיות. על מנת לשפר את ציון ה-EAT של האתר שלך ולהגביר את דירוג מנוע החיפוש שלך, עליך להפגין רמה גבוהה של מומחיות בנישה שלך. המשמעות היא יצירת תוכן שהוא גם אינפורמטיבי וגם נחקר היטב, ומספק ערך אמיתי לקוראים שלך.

כדי לבצע אופטימיזציה של תוכן האתר שלך למומחיות, התחל בביצוע מחקר מעמיק על הנושא שבחרת. זה עשוי לכלול קריאת פרסומים בתעשייה, עריכת סקרים או ראיונות, או אפילו עריכת מחקר מקורי. ברגע שיש לך הבנה מוצקה של הנושא שלך, אתה יכול להתחיל ליצור תוכן המספק ערך אמיתי לקוראים שלך.

בעת יצירת תוכן, חשוב להשתמש בשפה ברורה ותמציתית שקל להבין. הימנע משימוש בז'רגון טכני מדי או בטרמינולוגיה מורכבת, מכיוון שהדבר עלול להקשות על הבנת התוכן שלך לקוראים. במקום זאת, התמקד במתן הסברים ברורים ותמציתיים של מושגים מורכבים, והשתמש בדוגמאות מהעולם האמיתי כדי להמחיש את נקודותיך.

בנוסף ליצירת תוכן באיכות גבוהה, כדאי לשקול גם את הפורמט שבו התוכן שלך מוצג. לדוגמה, תוכן ויזואלי כגון אינפוגרפיקה, סרטונים ותמונות יכול להיות יעיל ביותר בהעברת מידע מורכב בפורמט קל לעיכול. באופן דומה, תוכן אינטראקטיבי כגון חידונים או מחשבונים יכול לעזור למשוך את הקוראים ולעודד אותם לבלות יותר זמן באתר שלך.

דוגמה ליצירת תוכן מחקרית ומעמיקה המציגה מומחיות
דוגמה ליצירת תוכן מחקרית ומעמיקה המציגה מומחיות

הקמת סמכות באמצעות קישורים נכנסים איכותיים

אחת הדרכים היעילות ביותר לבסס סמכות ולשפר את ציון ה-EAT של האתר שלך היא על ידי בניית קישורים נכנסים באיכות גבוהה. קישורים נכנסים הם קישורים מאתרים אחרים שמפנים אל האתר שלך, והם מהווים אינדיקטור מרכזי לסמכותו ורלוונטיות האתר שלך. ככל שיש לאתר שלך קישורים נכנסים איכותיים יותר, כך גדל הסיכוי שהוא ידורג היטב במנועי חיפוש כמו גוגל.

כדי לבנות קישורים נכנסים באיכות גבוהה, התחל ביצירת תוכן איכותי ואינפורמטיבי שאתרים אחרים ירצו לקשר אליו. זה עשוי לכלול פוסטים בבלוג, אינפוגרפיקה, סרטונים או סוגים אחרים של תוכן המספקים ערך אמיתי לקוראים שלך. לאחר שיצרת את התוכן הזה, פנה לאתרים אחרים בנישה שלך ושאל אם הם יהיו מוכנים לקשר לתוכן שלך.

כשפונים לאתרים אחרים, חשוב להיות מנומסים ומקצועיים. הסבירו מדוע התוכן שלכם בעל ערך ורלוונטי לקהל שלהם, וספק סיבה ברורה ומשכנעת מדוע עליהם לקשר לאתר שלכם. ייתכן שתרצה גם להציע לספק פוסט אורח או סוג אחר של תוכן בתמורה לקישור חזרה לאתר שלך.

חשוב לציין שלא כל הקישורים הנכנסים נוצרים שווים. על מנת לשפר את ציון ה-EAT של האתר שלך, עליך להתמקד בבניית קישורים נכנסים באיכות גבוהה מאתרים מוכרים וסמכותיים. אלה עשויים לכלול פרסומים בתעשייה, אתרי אינטרנט ממשלתיים או אתרים אחרים המוכרים כמקורות מידע מוסמכים בנישה שלך.

כדי לזהות הזדמנויות קישורים נכנסים באיכות גבוהה, התחל בביצוע מחקר על התעשייה שלך וזיהוי אתרים אחרים הרלוונטיים לנישה שלך. השתמש בכלים כמו Ahrefs או Moz כדי לנתח אתרים אלה ולקבוע את הסמכות והרלוונטיות שלהם. לאחר שזיהית הזדמנויות פוטנציאליות לקישור נכנס, פנה לבעלי האתר ושאל אם הם יהיו מוכנים לקשר לתוכן שלך.

בניית אמינות עם עיצוב מאובטח וידידותי למשתמש

בנוסף למומחיות ולסמכות, עדכון EAT שם דגש חזק גם על מהימנות. כדי לשפר את ציון ה-EAT של האתר שלך, חשוב לוודא שהאתר שלך מעוצב מתוך מחשבה על אבטחה וידידותיות למשתמש.

אחד הדברים החשובים ביותר שאתה יכול לעשות כדי לשפר את אמינות האתר שלך הוא להבטיח שהוא מאובטח. משמעות הדבר היא הטמעת הצפנת HTTPS, אשר מצפינה נתונים המועברים בין האתר שלך לדפדפנים של המשתמשים שלך. HTTPS חיוני להגנה על פרטי משתמש רגיש, כגון אישורי כניסה או מספרי כרטיסי אשראי. זה גם עוזר לבנות אמון עם המשתמשים שלך על ידי הוכחה שאתה לוקח את האבטחה שלהם ברצינות.

היבט חשוב נוסף של בניית אמון עם המשתמשים שלך הוא להבטיח שהאתר שלך ידידותי למשתמש וקל לניווט. המשמעות היא שימוש בתפריטי ניווט ברורים ופשוטים, הימנעות מפריסות עמוסות או מבלבלות, ולהבטיח שהאתר שלך נטען במהירות ובחלקה. יש סיכוי גבוה יותר שמשתמשים יתנו אמון ואינטראקציה עם אתר שקל לשימוש ומספק חווית משתמש חיובית.

דרך נוספת לשפר את אמינות האתר שלך היא לספק מידע ברור ומדויק על הארגון, המוצרים והשירותים שלך. זה עשוי לכלול מתן תיאורי מוצרים מפורטים, סקירות והמלצות של לקוחות ומידע על ההיסטוריה והמשימה של החברה שלך. על ידי מתן מידע זה, אתה יכול להוכיח שהאתר שלך אמין ושקוף, מה שיכול לעזור לבנות אמון עם המשתמשים שלך.

לבסוף, חשוב לוודא שהאתר שלכם נגיש לכל המשתמשים, כולל בעלי מוגבלויות. המשמעות היא להבטיח שהאתר שלך מותאם לקוראי מסך ולטכנולוגיות מסייעות אחרות, ושהוא עומד בתקני נגישות האינטרנט. על ידי הפיכת האתר שלך לנגיש לכל המשתמשים, אתה יכול להוכיח שאתה מחויב לספק חווית משתמש חיובית לכל המשתמשים, מה שיכול לעזור לבנות אמון ולשפר את ציון ה-EAT של האתר שלך.

סמל מנעול מאובטח ורכיבי עיצוב ידידותיים למשתמש באתר
סמל מנעול מאובטח ורכיבי עיצוב ידידותיים למשתמש באתר

מדוע חווית משתמש חשובה בעדכון EAT

חווית משתמש (UX) תמיד הייתה גורם חשוב בקידום אתרים, אבל עם עדכון ה-EAT, היא הפכה קריטית עוד יותר.

הסיבה לכך פשוטה: האלגוריתם של גוגל נועד לתת עדיפות לאתרים המספקים חווית משתמש חיובית, וזה כולל גורמים כמו מהירות הדף, התאמה למובייל וקלות ניווט.

אחת הסיבות העיקריות לכך שחווית משתמש חשובה כל כך בעדכון EAT היא שהיא קשורה קשר הדוק למומחיות, סמכות ואמינות. לדוגמה, אם האתר שלך לוקח הרבה זמן לטעון, יש סיכוי גבוה יותר שמשתמשים יחזרו לדף תוצאות החיפוש ויחפשו אתר מהיר יותר. זה יכול לאותת לגוגל שייתכן שהאתר שלך לא מספק חווית משתמש חיובית, מה שעלול לפגוע בציון ה-EAT שלך.

באופן דומה, אם האתר שלך אינו מותאם לנייד או בעל פריסה מבלבלת, המשתמשים עשויים להתקשות למצוא את המידע שהם צריכים, מה שעלול להקשות על ביסוס מומחיות וסמכות. לעומת זאת, אם האתר שלך קל לניווט, נטען במהירות ומספק חווית משתמש חיובית, יש סיכוי גבוה יותר שמשתמשים יעסקו בתוכן שלך, ישתפו אותו עם אחרים ויקשרו אליו מהאתרים שלהם. כל הגורמים הללו יכולים לעזור לשפר את ציון ה-EAT של האתר שלך ולהגביר את דירוג מנוע החיפוש שלך.

בנוסף לגורמים אלו, חווית המשתמש קשורה קשר הדוק למעורבות המשתמש ולאותות המשתמשים. אם משתמשים מבלים זמן רב באתר שלך, לוחצים לדפים מרובים ומשתפים את התוכן שלך עם אחרים, זה יכול לאותת לגוגל שהאתר שלך מספק תוכן באיכות גבוהה העונה על צרכי המשתמשים שלך. לעומת זאת, אם משתמשים חוזרים במהירות לדף תוצאות החיפוש או מבלים מעט מאוד זמן באתר שלך, זה יכול לאותת שייתכן שהתוכן שלך לא עונה על הצרכים או הציפיות שלהם.

כיצד לערוך ביקורת EAT

עריכת ביקורת EAT יכולה להיות תרגיל רב ערך עבור כל בעל אתר, מכיוון שהיא יכולה לעזור לזהות אזורים שבהם האתר שלך עלול להיות חסר מבחינת מומחיות, סמכות ואמינות. כדי לבצע ביקורת EAT, התחל בבדיקת תוכן האתר שלך כדי לזהות אזורים שבהם ייתכן שתצטרך לשפר את המומחיות שלך. זה עשוי לכלול עדכון תוכן ישן, הוספת תוכן חדש באזורים שבהם יש לך פערים, או שיפור איכות התוכן הקיים שלך.

לאחר מכן, סקור את פרופיל ה-backlink של האתר שלך כדי לזהות אזורים שבהם תוכל לשפר את הסמכות שלך. חפש הזדמנויות להרוויח קישורים נכנסים באיכות גבוהה מאתרים מוכרים אחרים בתעשייה שלך, כמו גם הזדמנויות להסיר קישורים נכנסים באיכות נמוכה או ספאמיים שעלולים לפגוע בציון ה-EAT שלך.

לאחר מכן, סקור את העיצוב וחוויית המשתמש של האתר שלך כדי לזהות אזורים שבהם תוכל לשפר את האמינות שלך. זה עשוי לכלול שיפור האבטחה של האתר שלך, הפיכתו לידידותי יותר לנייד או שיפור חווית המשתמש הכוללת כדי להפוך אותו למושך וידידותי יותר למשתמש.

כחלק מביקורת ה-EAT שלך, חשוב גם לסקור את נוכחות האתר שלך במדיה החברתית כדי להבטיח שאתה משתמש בערוצים אלה ביעילות כדי לבנות את המומחיות, הסמכות והאמינות שלך. ודא שפרופילי המדיה החברתית שלך מעודכנים ופעילים, ושאתה משתף באופן קבוע תוכן איכותי הרלוונטי לקהל שלך.

זכוכית מגדלת הבוחנת את גורמי ה-EAT של אתר אינטרנט
זכוכית מגדלת הבוחנת את גורמי ה-EAT של אתר אינטרנט

התפקיד של מדיה חברתית באופטימיזציה של EAT

מדיה חברתית יכולה למלא תפקיד קריטי באופטימיזציה של גורמי ה-EAT של האתר שלך, מכיוון שהיא מספקת הזדמנות להציג את המומחיות שלך, לבנות את הסמכות שלך ולתקשר עם הקהל שלך בצורה אישית ואותנטית יותר. על ידי מינוף יעיל של מדיה חברתית, אתה יכול לעזור לבנות נוכחות מקוונת חזקה שמחזקת את המומחיות, הסמכות והאמינות של המותג שלך.

אחת הדרכים העיקריות שבהן מדיה חברתית יכולה לעזור לשפר את גורמי ה-EAT של האתר שלך היא על ידי מתן הזדמנות לשתף תוכן באיכות גבוהה המדגימה את המומחיות שלך בתעשייה שלך. על ידי שיתוף קבוע של תוכן אינפורמטיבי ומנוסה בערוצי המדיה החברתית שלך, אתה יכול לעזור למצב את עצמך כמוביל מחשבה בתחומך ולבנות את המוניטין שלך כמומחה.

בנוסף להצגת המומחיות שלך, מדיה חברתית יכולה גם לעזור לבנות את הסמכות שלך על ידי מתן הזדמנות להתחבר עם משפיענים אחרים בתעשייה שלך. על ידי מעורבות עם מומחים אחרים, שיתוף התכנים שלהם ובניית קשרים עם מובילי מחשבה אחרים בתחומך, אתה יכול לעזור לבסס את עצמך כסמכות אמינה ולבנות את רשת הקישורים הנכנסים האיכותיים שלך.

לבסוף, מדיה חברתית יכולה לעזור לשפר את אמינות האתר שלך על ידי מתן הזדמנות לתקשר עם הקהל שלך בצורה אישית יותר. על ידי תגובה להערות, התייחסות לחששות ומתן מידע מועיל, תוכל להוכיח את המחויבות שלך לספק חווית משתמש איכותית ולבנות אמון עם הקהל שלך לאורך זמן.

כדי למנף את המדיה החברתית ביעילות לאופטימיזציה של EAT, חשוב לפתח אסטרטגיית מדיה חברתית מעוגלת הכוללת שילוב של סוגי תוכן, טקטיקות מעורבות ופעילויות לבניית מערכות יחסים. זה עשוי לכלול שיתוף של שילוב של תוכן משלך ושל תוכן ממומחים אחרים בתחומך, תגובה לתגובות והודעות בזמן ומועיל, ואינטראקציה פעילה עם משפיענים אחרים בתעשייה שלך.

תמונה של מסך מחשב המציג פלטפורמות שונות של מדיה חברתית
מסך מחשב המציג פלטפורמות שונות של מדיה חברתית

האם סימון סכימה חשוב עבור EAT?

סימון סכימה הוא סוג של נתונים מובנים שניתן להוסיף לקוד ה-HTML של האתר שלך כדי לעזור למנועי החיפוש להבין טוב יותר את התוכן באתר שלך. אמנם סימון סכימה אינו גורם דירוג ישיר, אך הוא יכול להשפיע בעקיפין על ציון ה-EAT של האתר שלך בכך שהוא עוזר למנועי החיפוש להבין טוב יותר את התוכן שלך ואת ההקשר שבו הוא מוצג.

על ידי הוספת סימון סכימה לאתר שלך, תוכל לעזור למנועי החיפוש להבין טוב יותר את המרכיבים המרכזיים של התוכן שלך, כגון המחבר, תאריך הפרסום והנושא. לאחר מכן ניתן להשתמש במידע זה כדי לשפר את הדיוק והרלוונטיות של תוצאות החיפוש, מה שיכול בתורו לעזור להגביר את ציון ה-EAT של האתר שלך.

בנוסף לסיוע למנועי החיפוש להבין את התוכן שלך, סימון סכימה יכול גם לעזור לשפר את חווית המשתמש באתר שלך. על ידי מתן מידע מפורט ורלוונטי יותר למשתמשים על התוכן שלך, אתה יכול לעזור להגביר את המעורבות ולטפח תחושת אמון וסמכות עם הקהל שלך.

עם זאת, חשוב לציין שפשוט הוספת סימון סכימה לאתר שלך אינו מספיק כדי לשפר את ציון ה-EAT שלך. במקום זאת, יש להשתמש בסימון סכימה בשילוב עם טקטיקות אופטימיזציה אחרות של EAT, כגון יצירת תוכן באיכות גבוהה, בניית קישורים נכנסים סמכותיים ושיפור חווית המשתמש באתר שלך.

החשיבות של עדכוני תוכן שוטפים

עדכון קבוע של תוכן האתר שלך הוא גורם מכריע בשמירה על רמות גבוהות של מומחיות, סמכות ואמינות. מנועי החיפוש מעדיפים אתרים המתעדכנים באופן שוטף בתוכן רענן ואיכותי, שכן הדבר מעיד על כך שהאתר מעורב באופן פעיל בקהל שלו ומהווה מקור מידע אמין.

בנוסף לשיפור גורמי ה-EAT של האתר שלך, עדכוני תוכן שוטפים יכולים גם לעזור לשפר את חווית המשתמש הכוללת של האתר שלך ולגרום למבקרים לחזור לעוד. על ידי פרסום קבוע של תוכן חדש שרלוונטי ומושך לקהל היעד שלך, אתה יכול לבנות קהל עוקבים נאמן ולבסס את האתר שלך כמשאב מומלץ בתעשייה שלך.

כדי להבטיח שאתה מפיק את המרב מעידכוני התוכן שלך, חשוב לפתח לוח זמנים קבוע לפרסום המתאים לצרכי הקהל שלך ולתחומי העניין. זה עשוי להיות כרוך בפרסום תוכן חדש על בסיס שבועי או חודשי, או בתדירות גבוהה יותר אם יש לך קהל פעיל במיוחד.

כמו כן, חשוב לשים לב לסוגי התוכן המהדהדים את הקהל שלך ולהתאים את אסטרטגיית התוכן שלך בהתאם. לדוגמה, אם אתה מגלה שהקהל שלך מתעניין במיוחד בתוכן וידאו, ייתכן שתרצה להתמקד יותר ביצירת תוכן וידאו המותאם למנועי חיפוש ולמדיה חברתית.

לבסוף, חשוב לוודא שהתוכן שלכם איכותי ומותאם למנועי חיפוש ומדיה חברתית. זה עשוי להיות כרוך בביצוע מחקר מילות מפתח כדי לזהות נושאים שרלוונטיים לקהל שלך, אופטימיזציה של התוכן שלך עבור מילות מפתח וביטויים ספציפיים, וקידום התוכן שלך באמצעות ערוצי מדיה חברתית ופלטפורמות מקוונות אחרות.

לוח שנה עם עדכוני תוכן מתוזמנים מסומנים
לוח שנה עם עדכוני תוכן מתוזמנים מסומנים

"האם ביקורות ועדויות חיוניות עבור EAT?"

ביקורות והמלצות יכולות למלא תפקיד חשוב בבניית ציון ה-EAT של האתר שלך, במיוחד כשמדובר בביסוס מהימנות עם הקהל שלך. כאשר לקוחות פוטנציאליים רואים ביקורות חיוביות ועדויות מלקוחות מרוצים אחרים, זה יכול לעזור לבנות את האמון שלהם במותג שלך ולהגדיל את הסבירות שהם יבחרו במוצרים או בשירותים שלך על פני אלה של המתחרים שלך.

עם זאת, חשוב לציין כי ייתכן שביקורות והמלצות לא יהיו חיוניות עבור כל סוגי האתרים. לדוגמה, ייתכן שאתר חדשות או כתב עת מדעי לא יצטרכו להסתמך על ביקורות של לקוחות כדי לבסס מומחיות או סמכות, שכן גורמים אלה מבוססים בדרך כלל על ידי האיכות והקפדנות של התוכן עצמו.

עם זאת, עבור עסקים המסתמכים על אמון ונאמנות לקוחות, כגון אתרי מסחר אלקטרוני או ספקי שירות, ביקורות ועדויות יכולות להיות כלי רב עוצמה לבניית EAT. בנוסף למתן הוכחה חברתית לאיכות המוצרים או השירותים שלך, הם יכולים גם לעזור לבנות את הסמכות שלך על ידי הוכחת המומחיות שלך בענף שלך והמחויבות שלך לשביעות רצון הלקוחות.

כדי למנף ביקורות והמלצות לאופטימיזציה של EAT, חשוב לעודד לקוחות מרוצים להשאיר משוב באתר שלך או באתרי ביקורות של צד שלישי. אתה יכול גם להציג ביקורות חיוביות בצורה בולטת באתר שלך, כגון בדף הבית או בדפי המוצר שלך, כדי להגביר את הנראות וההשפעה שלהן.

עם זאת, חשוב להיות שקוף וכנה לגבי הביקורות והעדויות שלך, ולהימנע מכל שיטות שעשויות להיראות כמניפולטיביות או דואר זבל. לדוגמה, רכישת ביקורות מזויפות או תמריץ לקוחות להשאיר משוב חיובי יכול למעשה לפגוע בציון ה-EAT שלך לאורך זמן, מכיוון שמנועי חיפוש מסוגלים יותר ויותר לזהות ולהעניש סוגים אלה של שיטות עבודה.

שיתוף פעולה עם מומחים: המפתח להצלחת EAT

שיתוף פעולה עם מומחים בענף שלך יכול להיות דרך רבת עוצמה לבנות את המומחיות, הסמכות והאמינות של האתר שלך. על ידי עבודה עם מומחים אחרים, תוכל לנצל את הידע והניסיון שלהם כדי ליצור תוכן באיכות גבוהה שהוא אינפורמטיבי ומרתק כאחד.

 • 1. שיתוף פעולה ביצירת תוכן:

  אסטרטגיה יעילה אחת לשיתוף פעולה עם מומחים היא לעבוד יחד על יצירת תוכן. זה עשוי להיות כרוך בכתיבה משותפת של פוסטים או מאמרים בבלוג, יצירת סמינרים מקוונים או פודקאסטים משותפים, או שיתוף פעולה במחקרים או מאמרים לבנים. על ידי עבודה משותפת, אתה יכול ליצור תוכן שהוא גם אינפורמטיבי וגם מרתק, ואשר מציג את המומחיות שלך לקהל רחב יותר.

 • 2. שיתוף תובנות מומחים:

  דרך יעילה נוספת לשתף פעולה עם מומחים היא לשתף את התובנות והמומחיות שלהם באתר שלך. זה עשוי להיות כרוך בביצוע ראיונות עם מומחים בתעשייה, הצגת פוסטים בבלוג אורחים ממובילי מחשבה אחרים בתעשייה שלך, או איסוף תוכן ממקורות מוכרים אחרים. על ידי שיתוף התובנות של מומחים אחרים, אתה יכול לעזור לבנות את הסמכות והאמינות של האתר שלך, תוך מתן מידע בעל ערך לקהל שלך.

 • 3. השתתפות באירועי תעשייה:

  לבסוף, השתתפות באירועים בתעשייה כגון כנסים, סמינרים מקוונים ואירועי רשת יכולה להיות דרך מצוינת לבנות קשרים עם מומחים אחרים בתחומך. על ידי השתתפות באירועים אלה והשתתפות בדיונים ובפאנלים, אתה יכול להציג את המומחיות שלך וללמוד מהתובנות של מומחים אחרים. ייתכן שתהיה לך גם הזדמנות לשתף פעולה עם מומחים אחרים בפרויקטים של מחקר או יצירת תוכן, שיכולים לעזור לבנות את גורמי ה-EAT של האתר שלך לאורך זמן.

מומחה משתף פעולה עם בעל אתר ביצירת תוכן
מומחה משתף פעולה עם בעל אתר ביצירת תוכן

טעויות נפוצות באופטימיזציית EAT שיש להימנע מהן

אופטימיזציה של האתר שלך עבור EAT יכול להיות תהליך מורכב, ויש הרבה טעויות נפוצות שבעלי אתרים עושים לאורך הדרך. אחת הטעויות הגדולות ביותר היא להתמקד יותר מדי בגורם EAT אחד על חשבון אחרים. לדוגמה, חלק מבעלי האתרים עשויים להתמקד יותר מדי בבניית קישורים נכנסים מבלי להקדיש מספיק תשומת לב לאיכות התוכן או לחוויית המשתמש. באופן דומה, אחרים עשויים להתמקד יותר מדי באיכות התוכן מבלי להקדיש מספיק תשומת לב לבניית סמכות או מהימנות.

טעות נפוצה נוספת היא אי ביצוע ביקורות ועדכונים רגילים של EAT. EAT הוא תהליך מתמשך, וחשוב לבדוק ולעדכן באופן קבוע את התוכן, הקישורים הנכנסים והעיצוב של האתר שלך כדי להבטיח שאתה שומר על רמה גבוהה של מומחיות, סמכות ואמינות לאורך זמן. ללא עדכונים שוטפים, האתר שלך עלול להיות מיושן ולהידרדר בדירוג מנועי החיפוש.

בנוסף, חלק מבעלי אתרים עשויים לטעות ולהסתמך יותר מדי על טקטיקות SEO של כובע שחור כדי לנסות לשפר במהירות את הדירוג שלהם. טקטיקות אלו עשויות לכלול רכישת קישורים נכנסים, מילוי מילות מפתח או שימוש בטכניקות ספאמי אחרות כדי לנסות לשחק במערכת. עם זאת, טקטיקות אלו אינן רק אינן יעילות בטווח הארוך, אלא הן עלולות גם לגרום לקנסות או אפילו לרשימה שחורה ממנועי החיפוש.

טעות נפוצה נוספת היא אי מתן עדיפות לחוויית המשתמש בתהליך האופטימיזציה של EAT. בעוד שמומחיות, סמכות ואמינות הם גורמים חשובים, הם רק חלק מהמשוואה. כדי להצליח באמת בדירוג מנועי החיפוש, אתה גם צריך לספק חווית משתמש איכותית שמעסיקה ומשביעת רצון לקהל שלך.

תמרור אזהרה המדגיש טעויות נפוצות באופטימיזציה של EAT
תמרור אזהרה המדגיש טעויות נפוצות באופטימיזציה של EAT

מדידת הצלחת אסטרטגיית ה-EAT שלך

לאחר שיישמת אסטרטגיית EAT עבור אתר הוורדפרס שלך, חשוב למדוד את הצלחתה כדי להבטיח שאתה בדרך הנכונה. להלן מספר מדדי מפתח שכדאי לקחת בחשבון בעת מדידת הצלחת אסטרטגיית ה-EAT שלך:

 • 1. תנועת חיפוש אורגנית:
  אחד המדדים החשובים ביותר למעקב הוא תנועת החיפוש האורגני של האתר שלך. זה ייתן לך אינדיקציה טובה עד כמה האתר שלך מדורג בדפי התוצאות של מנועי החיפוש (SERPs) וכמה תנועה אתה מושך כתוצאה מכך. השתמש ב-Google Analytics כדי לעקוב אחר תנועת החיפוש האורגני שלך לאורך זמן ולחפש מגמות ודפוסים שעשויים להצביע על שינויים בציון ה-EAT שלך.
 • 2. מדדי מעורבות:
  מדד נוסף שחשוב לקחת בחשבון הוא מעורבות, אותה ניתן למדוד במספר דרכים, כמו שיעור יציאה מדף כניסה, זמן באתר ודפים בכל ביקור. אם אסטרטגיית ה-EAT שלך עובדת ביעילות, אתה אמור לראות שיפורים במדדים האלה, מכיוון שסביר יותר שמשתמשים יעסקו בתוכן שלך ויבלו יותר זמן באתר שלך.
 • 3. פרופיל קישורים נכנסים:
  פרופיל קישורים נכנסים של האתר שלך הוא גם מדד שחשוב לעקוב אחריו, מכיוון שהוא יכול לתת לך אינדיקציה עד כמה אתה בונה סמכות ואמינות באינטרנט. השתמש בכלים כמו Ahrefs או Moz כדי לעקוב אחר הקישורים הנכנסים שלך לאורך זמן ולחפש הזדמנויות להרוויח קישורים נכנסים באיכות גבוהה מאתרים מוסמכים בתעשייה שלך.

  כאשר מודדים את הצלחת אסטרטגיית ה-EAT שלך, חשוב לזכור שייתכן שייקח זמן לראות תוצאות. שיפור ציון ה-EAT שלך הוא תהליך ארוך טווח הדורש מאמץ עקבי ותשומת לב לפרטים. היו סבלניים ואל תצפו להצלחה בין לילה, אלא הישארו ממוקדים ביעדים שלכם והמשיכו לפעול למען שיפור המומחיות, הסמכות והאמינות של האתר שלכם לאורך זמן.

מסקנה: התאמה לנוף SEO החדש

לסיכום, עדכון EAT חולל שינויים משמעותיים בנוף SEO, וחשוב לבעלי אתרים להתאים את האסטרטגיות שלהם בהתאם. על ידי התמקדות במומחיות, סמכות ואמינות, בעלי אתרים יכולים לשפר את ציוני ה-EAT שלהם ולהגביר את דירוג מנועי החיפוש שלהם לאורך זמן.

עבור בעלי אתרי וורדפרס, ישנן מספר אסטרטגיות שניתן להשתמש בהן כדי לשפר את ציוני EAT, כולל אופטימיזציה של תוכן למומחיות, בניית סמכות באמצעות קישורים נכנסים באיכות גבוהה ושיפור האמינות באמצעות עיצוב מאובטח וידידותי למשתמש. בנוסף, בעלי אתרים צריכים לוודא שהם משתמשים במדיה החברתית ביעילות, מעדכנים באופן קבוע את התוכן שלהם ומשתפים פעולה עם מומחים בענף שלהם כדי לשפר את ציוני ה-EAT שלהם לאורך זמן.

ככל שנוף ה-SEO ממשיך להתפתח, חשוב לבעלי אתרים להישאר מעודכנים במגמות האחרונות ובשיטות העבודה המומלצות. זה עשוי לכלול אימוץ טכנולוגיות חדשות, כגון בינה מלאכותית ולמידת מכונה, או התמקדות בתחומי אופטימיזציה חדשים, כגון חיפוש קולי ואינדקס מובייל.

מדריך עדכון Google EAT:

אסטרטגיה פגיעה זמן עלות (ILS)
אופטימיזציה של תוכן משפר את המומחיות 3-5 שעות 500-1000
אופטימיזציה של עיצוב משפר את האמינות 4-6 שעות 1000-2000
אופטימיזציה של חווית משתמש משפר את הסמכות 2-4 שעות 400-800
בניית קישורים משפר את הסמכות 2-4 שעות 500-1000

לסיכום, עדכון ה-EAT של גוגל העלה משמעותית את הרף לתוכן איכותי ועיצוב אתרים. על ידי יישום האסטרטגיות וההמלצות שנדונו במאמר זה, תוכל להבטיח שאתר הוורדפרס שלך מותאם לדירוג חיפוש משופר והצלחה ארוכת טווח בנוף הדיגיטלי המתפתח ללא הרף.

שאלות נפוצות
אנחנו בצדק מדיה מתמחים בשיווק ויחסי ציבור בדיגיטל. בנוסף, כחלק מהפעילות שלנו אנחנו נותנים שירותי ייעוץ ומיתוג לארגונים מגוונים. צוות המשרד שלנו מורכב ממומחים מנוסים ומובילים בתחום, המספקים שירותי ייעוץ מקצועיים ויעילים לכל לקוח. אנו מייצגים את הלקוח ומתאימים את הפתרונות שלנו לצרכיו המיוחדים והאישיים של כל ארגון. בצדק מדיה אנו מתמחים בפיתוח אסטרטגיות מתקדמות של מיתוג ופרסום וביישום של פתרונות יצירתיים וחדשניים לקידום המותג ופיתוח העסקי של הלקוחות שלנו. אנו מאמינים בערך השירות המקצועי וביכולתנו לספק ללקוחותינו שירותים מצוינים וברמה הגבוהה ביותר. אנו מחפשים לפעול בצורה שותפותית עם לקוחותינו כדי להבין את צרכיהם ולספק להם את הפתרונות המתאימים ביותר לכל מקרה. אנו מזמינים את הלקוחות לצפות בעמוד שלנו ולפנות אלינו עם כל שאלה או דרישה שיש להם.
פונים אלינו לפגישת ייעוץ פיזית במשרדנו או בזום ומתחילים תהליך קידום מקצועי
קודם כל חשוב לבצע תיאום ציפיות מלא ולבדוק שחברת הפרסום עם ניסיון בסוג העסק שלכם.
אין צורך או חובה להיפגש פיזית, אפשר להפגש גם בזום או בגוגל מיט, אך כמובן שתמיד כיף יותר להפגש ולהכיר פנים מול פנים! וגם… יש לנו אחלה קפה!
 
תוכן עניינים
שיתוף המאמר
Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
יעקב צדק
יעקב צדק

יעקב צדק - מייסד קבוצת צדק מדיה,
חברת פרסום המעניקה שירותי פרסום ויחסי ציבור לעסקים, ארגונים וחברות.
צדק אקדמי , מכללת קורסים אונליין ביזמות שיווק וטכנולוגיה לקהל הפרטי, ארגונים וחברות נובילות.

לחצו על הכפתור ומלאו את טופס ההתאמה
קצת תוצאות של לקוחותינו

התוכן באתר נוצר על ידי מערכת LAZYSEO AI המערכת הראשונה בעולם ליצרת תוכן AI בעברית

סרטונים אחרונים מהפודקאסט
מאמרים אחרונים בנושאי שיווק

"אפשרויות חדשות וחמות בפרסום ממומן בפייסבוק וגוגל: מדוע עלינו להיות ערניים לשינויי האלגוריתמים האחרונים"

מאמר זה דן בהתפתחויות האחרונות בפרסום ממומן בפייסבוק ובגוגל, תוך התעמקות בהשפעה של שינויים באלגוריתמים על אסטרטגיות שיווק והצורך של עסקים להישאר מעודכנים בשינויים אלה

קרא עוד »
עקבו אחרינו
רוצים לעבוד עם חברת פרסום אמינה
שתכוון אתכם לייצר הכנסה אמיתית?

הגיע הזמן לייצר לקוחות לעסק

עם פרסום מהחלל החיצון !

זה הכל עניין של דרך...
איך עובד התהליך אצלנו?
הובלנו מהלכים גם
בתקשורת
ישראל היום

"לקראת הולנטיין הקרב ובא, פייסבוק פרסמו מחקר חדש ובו הם בדקו איך מגיבים אנשים ששינו את הסטטוס שלהם ממערכת יחסים לרווק/ה…"

להמשך קריאה..

וואלה

" רבים הבחינו בפעילות של אלמוני בשם מנשה בטיטו בגוגל וברשתות. הגיע הזמן לשים סוף לתעלומה – מנשה בטיטו הוא אדם שלא קיים, שם רנדומלי שנבחר על ידי חברת BUYPOST כדי לבחון מי ממקדמי האתרים ומנהלי מותג ברשת יכבוש את המקום הראשון בביטוי חדש בגוגל תוך 30 ימים בלבד…"

להמשך קריאה..

לוגו מאקו

לפני יומיים הותיר אחריו חייל צעיר מכתב ובו הסביר מדוע שם קץ לחייו, הסיבה, כך כתב היא בעקבות חובות כלכליים. מכתב ההתאבדות שלו מעלה כעת סימני שאלה רבים, בכל הנוגע ליכולת של צה"ל לעזור כלכלית לחיילים. בריאיון ל"חי בלילה" שיתף קרוב המשפחה של המנוח בתחושות הקשות: "כשאין לך שום דבר אתה מרגיש לבד"

להמשך קריאה..

...Walk the talk
עזבו דיבורי סרק... זה מה שמספרים על הליווי שלנו
יש לכם על מי לסמוך....
שותפי פייסבוק
Meta Business Partner
שותפי גוגל
google partner